elewacja z thermo drewna

Elewacja

Deski elewacyjne

Dlaczego elewacja z Termodrewna?

Drewniana elewacja to coraz modniejszy element ozdobny jaki można zauważyć na ścianach budynków. Termodrewno wyjątkowo dobrze wpisuje się w te nowoczesne trendy architektury gdzie drewno elewacyjne nie jest już synonimem taniego zamiennika dla betonu czy też cegły, ale stanowi dumną ozdobę nowoczesnego budynku na miarę XXI wieku.

Drewniana elewacja kojarzona jest z produktem mało trwałym, o który cały czas trzeba dbać co generuje koszty i odbiera wolny czas. Nic bardziej mylnego – drewniana elewacja z termo drewna nie dość, że stanowi element dekoracyjny dodający stylu i charakteru danej budowli to jeszcze jest "bezobsługowa". Elewacja termo nie zgnije, nie spróchnieje, nie będzie żywicować. Można ją olejować co zwiększy walory estetyczne takiego wykończenia jednakże należy pamiętać że z punktu widzenia zabezpieczenia drewna olejowanie czy inny sposób impregnacji desek elewacyjnych jest zabiegiem zbędnym.

Sam proces termowania drewna stanowi wystarczający zabieg podnoszący trwałość tego materiału. Elewacje termo modyfikowane wraz z upływam czasu zmieniają swój kolor – od bursztynowo brązowego do odcienia szlachetnej szarości – patyny. Jest to kolor niezwykle pożądany w nowoczesnych domach łączących w sobie współczesną technologię z dążeniem do harmonii z naturą.

Jak zachowuje się elewacja z Termodrewna w praktyce?

Planując elewację z termo drewna powinniśmy w pierwszej kolejności ustalić czy układać będziemy deski w pionie czy poziomie. Kolejną rzeczą jest wybranie profilu elewacyjnego i długości poszczególnych desek. W naszym sklepie można wybierać spośród desek od 100cm do 260cm w gradacji co około 20cm. Taka gradacja pozwala optymalnie i bez strat materiału zamawiać towar.

Oczywiście elewacja drewniana to nie sama deska elewacyjna – potrzebne będą  jeszcze elementy konstrukcyjne - odpowiednie łaty i kontrłaty elewacyjne.
W naszej ofercie posiadamy kilka tego typu produktów które można dobrać do swoich potrzeb.

Deski elewacyjne należy montować w odpowiedni sposób. Najlepiej zrobić to za pomocą dobrej jakości wkrętów elewacyjnych ze stali nierdzewnej – tego typu produkty są dostępne w naszym sklepie.

Na koniec warto całość zaimpregnować – do łat i legarów proponujemy lazury impregnujące marki Remmmers.
Jeśli zaś chodzi o deski z termodrewna – należy je olejować.
Można do tego użyć oleju bezbarwnego lub oleju z filtrem UV.
Jeżeli natomiast zależy nam na ciemniejszym efekcie należy zastosować olej z lekkim pigmentem – olej w kolorze cedrowym.

Nie stosując olejów do drewna lub robiąc to bardzo rzadko należy mieć świadomość, że termo drewno będzie zmieniało barwę i szarzało – patynowało.
Aby drewno zachowało kolor proces olejowania należy powtarzać mniej więcej 1 raz na rok.

Termo drewno elewacyjne stanowi przede wszystkim element ozdobny. W związku z tym o nie odpowiednio zadbać – jeśli zdecydujemy się na olejowanie – należy to powtarzać systematycznie. 
Z termo drewnem należy też obchodzić się w miarę możliwości ostrożnie gdyż jest to co prawda piękne i trwałe drewno,  niestety jednak ze względu na swoją naturalną kruchość jest ono narażone na uszkodzenia mechaniczne.

 

Profil Faza - Termo Drewno

Profil Zetka - Termo Drewno

Profil BudmaxTermo - Termo Drewno

Profil Romb Szeroki - Termo Drewno

Profil Romb Wąski - Termo Drewno

Profil Standard - Termo Drewno

 

Jeśli zależy Ci aby fasada twojego budynku wykonana była z najwyższej jakości materiału, szukasz drewna o niebywałej trwałości i stabilności, które w zależności od potrzeb możesz, ale nie koniecznie musisz impregnować – termo jesion jest drewnem które musisz wziąć pod uwagę dobierając materiały do budowy twojego obiektu.

Co zyskasz kupując elewację z Termodrewna:

  1. Piękne drewno o niezwykłym kolorze i rysunku
  2. Elementy 100% bezsęczne
  3. Drewno niezwykle stabilne wymiarowo
  4. Elewację która nie ulega biodegradacji
  5. Możliwość montażu na systemach niewidocznych wkrętów
  6. Gwarancję i pewność że drewno nie pochodzi z rabunkowej wycinki lasów tropikalnych
  7. Bardzo oryginalny i nie tuzinkowy materiał stanowiący realną ozdobę każdego budynku
  8. Pewność i satysfakcję przed długie lata użytkowania

 

Czytany 36871 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 październik 2014 10:14